انواع رنگ ساختمانی

انواع رنگ ساختمانی

معرفی انواع رنگ ساختمانی و کاربرد آن

انواع رنگ ساختمانی از گذشته تا به امروز مورد استفاده قرار می‌گیرد و با وجود اینکه جایگزین‌های مختلفی برای پوشش دیوار وجود دارد ولی رنگ ساختمانی هنوز کاربرد فراوانی دارد. رنگ‌های ساختمانی بر اساس ویژگی‌های مختلفی تقسیم‌بندی می‌شوند. در ادامه با انواع رنگ‌های ساختمانی آشنا می شویم.

تقسیم بندی رنگها

به طور کلی رنگ ها به سه دسته اصلی تقسیم می شوند:

1 -رنگ های خنثی)رنگ های خنثی رنگ هایی هستند که در طیف رنگی وجود نداشته و از ترکیب رنگ های دیگر به وجود می آیند و می توانند اثرات مثبت یا منفی داشته باشند. سیاه،سفید، خاکستری، بژ و قهوه ای رنگ های خنثی هستند.

2 -رنگ های گرم )رنگ های گرم محرک سیستم عصبی بوده و احساسات را تشدید می کنند
این دسته از رنگ ها به وضوح قابل رویت بوده و موجب جلب توجه می گردند. رنگ های قرمز، نارنجی، زرد، سبز و ارغوانی رنگ های گرم هستند.

3 -رنگ های سرد ) رنگهای سرد رنگ های آرامش بخش هستند و هارمونی آن ها در محیط های مختلف بیش تر است و زیاد درچشم نیستند. رنگ های آبی، نیلی، سبز از جمله رنگ های سرد هستند

انواع رنگ ساختمانی بر اساس جنس و ویژگی

پلاستیک

رنگ روغنی

اکریلیک

بلکا

پتینه

رنگ نانو

مولتی‌کالر

کنیتکس

رنگ ضدحریق

قیمت رنگ و اجرای نقاشی ساختمان

برای انتخاب رنگ مناسب از نظر جنس و نوع رنگ از کارشناسان کمک بگیرید. برای اینکه از نتیجه کار نقاشی ساختمان خود راضی و مطمئن باشید کار را به افراد متخصص و ماهر بسپارید. قیمت رنگ ساختمانی و اجرای آن به عوامل زیادی بستگی دارد و به طور کلی دو بخش هزینه‌ی خرید رنگ و دستمزد نقاش را شامل می‌شود. هزینه نقاشی ساختمان بر حسب مترمربع محاسبه می‌شود.

عوامل موثر در قیمت رنگ  و اجرای آن:

  • نوع رنگ (پلاستیک، روغنی و..)
  • نوع برند و کیفیت رنگ
  • مساحت سطوحی که باید رنگ شود
  • میزان دستمزد کارگران
کارخانه تولید رنگ

شرکت رنگسازی اکسیر پرتو الوان در زمینه تولید انوع رنگهای صنعتی،ساختمانی، ترافیکی و اتومبیلی و انواع تینر فعال میباشد. مشاوره فنی-نظارت بر سیستم رنگ پاشی و ارائه فرمولاسیون رنگ و‌تینر و اجرا توسط اکیپ متخصص از جمله فعالیت های جانبی این شرکت است .
این شرکت با برخورداری از نیروی کارآزموده و متخصص، در تلاش برای ارائه محصولات باکیفیت است. این شرکت، با استفاده از فناوری‌های نوین، از جمله شرکت‌های توانمند ایرانی محسوب می‌شود که حضور پررنگی در زمینه صنعت دارد. رعایت حقوق مصرف‌کننده، حفظ کیفیت، و رعایت استانداردها، ازجمله اهدافی هستند که شرکت دیاموند با تکیه ‌بر سرمایه‌هایی همچون نیروی متخصص و تجهیزات پیشرفته، به دنبال تحقق و تأمین‌شان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست