تولید رنگ روغنی

تولید رنگ روغنی

تولید کننده رنگ روغنی

کارخانه اکسیر پرتو الوان مرکز تولید رنگ روغنی در تهران و کرج با مناسب ترن قیمت

یکی از پرکاربرد ترین انواع رنگ بدون شک زنگ روغنی می باشد که در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. رنگ روغنی ویژگی های بسیار متنوعی برای تغییرات محیط های مختلف را دارا می باشد و برای ترمیم سطوح نیز از آن به کرات استفاده می شود. امروزه تولید رنگ روغنی توسط شرکت های معتبر در داخل کشور نیز شدت زیادی گرفته است تا بتوانند نیاز بازار را برآورده کنند.

رنگ روغنی چیست

رنگ روغن یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین نوع رنگ در دنیا می باشد. استفاده از این رنگ آسان و قیمت آن نیز بسیار مناسب می باشد و در رنگ کاری خیلی از سطوح مهم زندگی کاربرد دارد. این رنگ ها دارای پایه‌ی حلالی نفتی بوده و بنابراین در آب حل نمی شوند.

بررسی انواع مختلف رنگهای روغنی

رنگ روغنی در سه نوع اصلی براق ، نیمه براق و مات تولید و تهیه می شود که هر کدام از آنها مخصوص به کار خاصی می باشند که شما متناسب با نیاز خود میتوانید یکی را باید انتخاب نمایید. در ادامه به بررسی انواع رنگ های روغنی پرداخته ایم.

رنگ براق

همانطور که از اسم این مدل رنگ نیز مشخص است شفافیت ویژگی مهم و بارز این نوع از رنگ های روغنی است. به این رنگ آلکیدی براق نیز می گویند که از ترکیب اسید و الکل به دست می آید. از این رنگ در محیط هایی مثل حمام و آشپزخانه و یا رنگ آمیزی درب ، پنجره ،نرده و فرفوژه استفاده می شود.

رنگ مات

از این رنگ معمولا در قسمت هایی استفاده می شود که دارای نواقص و موج که با استفاده از خاصیت این رنگ آن مشکلات تا حدودی برطرف خواهد شد.

رنگ نیمه براق

به این مدل رنگ نیمه مات نیز می گویند که از ترکیب دو مدل قبل تولید و تهیه می شود. از این رنگ برای زیبایی و نقاشی ساختمان استفاده های زیادی می شود زیرا که این رنگ موج های روی دیوار را نشان نمی دهد.

برخی از مزایا و ویژگی های این رنگها

دارای ماندگاری و دوام بالا
مقاوم در برابر فرسایش و خوردگی
ضد زنگ و مناسب برای استفاده روی فلز
دارای قابلیت شست و شو و پاک کردن
بهبود سطح های موج دار و دارای ناقصی
عدم لکه پذیری رنگ و درخشندگی بالا
مقاوم در برابر کپک و قارچ
قابلیت استفاده در محیط های مختلف از جمله محیط مرطوب
دارای چسبندگی بالا
پوشش دهی بالا این نوع از رنگ

تشخیص کیفیت رنگ های تولید شده و کار شما

تشخیص کیفیت رنگ توسط عموم مردم کار زیاد آسانی نیست و نیاز به تجربه در این زمینه دارد که رنگ روغنی نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. با توجه به این کیفیت رنگ تاثیر در خروجی کار شما دارد سعی کنید حتما از برندهای خوب رنگ مورد نیاز خود را تهیه کنید. اگر کیفیت رنگ خوب و ترکیب کردن آن توسط شما به درستی انجام شود هنگام رنگ کاری نباید رد قلمو دیده شود و همچنین سایه ای از رنگ های قدیمی روی کار جدید نباید باشد. از دیگر موارد مهم که میتوان اشاره کرد بعد از گذشت 24 ساعت در سطح کار نباید ترک یا حفره وجود داشته باشد.

خرید و فروش رنگ

رنگ روغنی در کیفیت های مختلف توسط برندهای گوناگونی تهیه می شود که هر کدام از آنها دارای قیمت مخصوص به خود می باشند. با توجه به اینکه رنگ معمولا نمای بیرونی و ظاهری سطوح را تشکیل می دهد حتما سعی کنید در هنگام خرید از کیفیت و استاندارد بودن آن محصول اطمینان حاصل نمایید.

تولید رنگ روغنی در داخل کشور رونق بسیار خوبی گرفته است که شرکت های معتبر و خوبی اقدام به ساخت با کیفیت این محصول کرده اند. در تولید رنگ روغنی مواد مختلفی از جمله رزین ،بنتون ژل ،حلال ،متانول ،تیتانیوم دی اکساید ،رقیق کننده ها و خشک کننده ها ایفای نقش می کنند و همچنین رنگدانه ها بر پایه پلیمری یا کادمیوم تولید و تهیه می شوند.

سخن پایانی

با توجه به اینکه اکنون بیشترین حجم کار در نقاشی ساختمان و درب و پنجره ها توسط رنگ های روغنی صورت میگیرد این بازار نیازمند توجه ویژه ای می باشد. با توجه به شدت یافتن خرید و فروش رنگ های روغنی در سطح کشور در سال های اخیر تولید رنگ های مرغوب روغنی نیز توسط مجموعه های فعال در این حوزه نیز افزایش یافته است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست