خرید رنگ ساختمانی

خرید رنگ ساختمانی

هنگام خرید رنگ به چه نکاتی توجه کنیم

هنگامی که رنگی را برای فضای خانه تان می خواهید انتخاب کنید ممکن است با دیدن کاتالوگ و تنالیته رنگ ها سر در گم شوید و ندانید چه رنگی را انتخاب کنید اما بهتراست معیار تان با توجه به فضایی که می خواهید رنگی برای آن انتخاب کنید، باشد. مثلا اگر برای اتاق خواب می خواهید رنگی انتخاب کنید طبیعتا با رنگی که برای پذیرایی انتخاب می کنید فرق می کند.

استفاده از رنگ های مکمل در یک فضا باعث ایجاد تعادل می شود. می توانید برای اطلاع از رنگ های مکمل از فروشگاهی که خرید می کنید کمک بگیرید.

نقاشی و رنگ زدن ساختمان

روش اجرای رنگ کردن به سه حالت قابل اجرا است. قلم مو، غلتک و اسپری. از قلم مو برای جاهایی که نیاز به دقت وظرافت بیشتری دارد استفاده کنید. مانند درزها و روی گچ بری ها. از غلتک برای رنگ کردن سقف و ازروش اسپری کردن برای سطوحی وسیع تر که نیاز به رنگ یکدست و نازک است.

هنگام رنگ آمیزی ساختمان تهویه مناسب فراموش تان نشود. رنگ ها به دلیل حلال های نفتی معمولا بوی نا مطبوع و زننده ای دارند و گاهی باعث تنگی نفس می شوند. بهتر است تهویه را جدی بگیرید.

از رنگ های روشن در محیط های کوچک استفاده کنید تا فضا را بزرگ تر نشان دهد.

هنگام خرید به قابل شستشو بودن یا نبودن آن دقت کنید.

به زیر سازی سطحی که می خواهید رنگ کنید توجه کنید که مشکلاتی مانند ترک خوردگی، فرو رفتگی و یا نقص در روی سطوح وجود نداشته باشد. قبل از رنگ زدن بهتر است به کمک سمباده، اگر سطوح مشکلی دارد بر طرف شود. قبل از شروع رنگ زدن بهتر است که تمامی کلید، پریزها و دستگیره درب ها باز شود و به طور مجزا تا پایان و اتمام کار نگهداری کنید و پس از خشک شدن رنگ دیوار اقدام به نصب آن ها کنید.

رنگ را قبل از شروع کار به میزان لازم درست کنید تا تفاوتی در رنگ دیوار های مختلف وجود نداشته باشد. هنگام خرید به دارا بودن نشان استاندارد و گارانتی محصول توجه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست