تامین کننده رنگ اتومبیلی

تامین کننده رنگ اتومبیلی

بهترین مرکز خرید رنگ اتومبیلی

تامین کننده رنگ اتومبیلی نقش بسیار مهمی در صنعت خودرو دارد. این تامین کنندگان مسئول تهیه و تأمین رنگ‌های مورد نیاز تولیدکنندگان خودرو هستند. آنها با ارائه رنگ‌های متنوع و باکیفیت، به تولیدکنندگان خودرو امکان می‌دهند تا اتومبیل‌های زیبا و با دوام را بسازند.

تامین کنندگان رنگ اتومبیلی در فرآیند تولید خودرو در چندین مرحله مختلف اهمیت دارند. ابتدا، آنها با مشتری خود مشورت می‌کنند و نیازهای رنگی مربوط به خودرو را بررسی می‌کنند. سپس، براساس این نیازها، رنگ‌های متفاوتی را تهیه می‌کنند و امکان تست و ارزیابی این رنگ‌ها را برای مشتریان خود فراهم می‌کنند. این تست می‌تواند شامل اعتبارسنجی رنگ، مقاومت در برابر خوردگی و پوشش رنگی صحیح باشد.

یکی از مشکلاتی که تامین کنندگان رنگ اتومبیلی ممکن است با آن مواجه شوند، عدم تطابق رنگ با خودروهای قدیمی است. به دلیل عوامل متفاوت مانند تغییرات طبیعی رنگ در طول زمان و همچنین نیاز به تعویض بخش‌های خودرو (مانند درب یا بدنه)، برخی اوقات ممکن است رنگ تامین شده با رنگ پیشین همخوانی نکند. به همین دلیل، تامین کننده رنگ مسئول تهیه رنگ‌های قدیمی و نایاب است تا بتواند رنگ قبلی را به درستی بازسازی کند.

خرید رنگ روغنی اتومبیلی

خرید رنگ روغنی اتومبیلی، یکی از مهم‌ترین عوامل در حفظ و زیبایی خودرو و ماشین آلات است. رنگ های روغنی اتومبیلی بر پایه رزین های آلکید متوسط یا Medium Oil با کیفیت بالا تولید می‌شوند. این نوع رنگ ها بر اساس جدیدترین تکنولوژی ها و با استفاده از بهترین مواد اولیه مانند پیگمنت ها، رزین ها و افزودنی های مختلف، برای رنگ کردن اتومبیل ها استفاده می‌شوند.

استفاده از رنگ روغنی اتومبیلی در بدنه خودرو، بدنه اتوبوس، کامیون ها، قطعات پلاستیکی و فلزی، بدنه واگن های قطار و دیگر صنایع عمومی، همواره انتخاب شایسته‌ای بوده است. این رنگ ها علاوه بر ایجاد تنوع رنگی در خودرو و ماشین آلات، نیز وظیفه محافظت از سطح آنها را بر عهده دارند.

معمولاً رنگ روغنی اتومبیلی از طریق نانوفناوری، دارای خواصی مانند مقاومت به خش، مقاومت به ضربه، محافظت در برابر آب و رطوبت، مانع از خوردگی و تغییر رنگ در تماس با عوامل جوی می‌باشد. همچنین، این نوع رنگ قابل استفاده در شرایط جوی مختلف مانند باران، آفتاب نیمه‌گرما، سرما و جو رطوبتی می‌باشد.

علاوه بر استفاده در تولید خودروها، رنگ روغنی اتومبیلی نیز جهت محافظت و تعمیرات ماشین آلات و بدنه خودرو که در شرایط جوی مختلف قرار دارند به کار می‌رود. این رنگ قابلیت ترمیم خطوط و خراش‌های سطح را داراست و باعث بهبود ظاهر و استحکام سطح می‌شود.

بنابراین، خرید رنگ اتومبیلی بر پایه رزین های آلکید متوسط یا Medium Oil با کیفیت بالا، نه تنها به زیبایی خودرو و ماشین آلات شما کمک می‌کند، بلکه سطح آنها را در برابر عوامل جوی و خراش‌ها حفظ می‌کند و از آنها محافظت می‌کند. بنابراین، انتخاب این نوع رنگ، بهترین گزینه برای نگهداری، تعمیر و حفاظت از خودروها و ماشین آلات است.

مزایای رنگ روغنی اتومبیلی

از زمانی که اتومبیل‌ها وارد صنعت حمل و نقل شدند، رنگ روغنی یکی از پوشش‌های محبوب برای طلایه‌بستن بدنه خودروها شده است. رنگ روغنی اتومبیلی دارای مزایای بسیاری است که آن را از رقیبان خود متمایز می‌کند.

یکی از بارزترین ویژگی‌های رنگ روغنی اتومبیلی، چسبندگی عالی آن به سطح می‌باشد. این پوشش قابلیت چسبندگی به سطح متحمل از خش و خراش را دارد و به راحتی از بدنه خودرو جدا نمی‌شود. همچنین، رنگ روغنی اتومبیلی ضد زنگ بوده و به دلیل ویژگی های تولیدی خود، می‌تواند از اکسیداسیون و زنگ‌زدگی بدنه خودرو جلوگیری کند.

سختی این نوع کوتینگ نیز یکی از ویژگی‌های بارز رنگ روغنی است. به دلیل ترکیبات مخصوصی که در تهیه آن استفاده می شود، رنگ روغنی اتومبیلی بسیار سخت و مقاوم در برابر ضربه و خوردگی است. این ویژگی می‌تواند باعث کاهش خسارات جسمی خودرو و نیاز به سرویس و تعمیرات زیاد شود.

روغنی اتومبیلی انعطاف‌پذیری خوبی نیز دارد. این کوتینگ، قابلیت تغییر شکل و انبساط بدون خراش را داشته و با تغییرات دما و تنش بدنه، نمی‌شکند. این انعطاف پذیری به خودرو امکان می‌دهد تا بتواند تغییرات حجمی خود را که به تناوب دمایی، فشار و انقباض آسفالت در جاده‌ها مربوط می‌شود، جذب کند.

براقیت فوق‌العاده نیز یکی از مزایای رنگ روغنی اتومبیلی است. این پوشش قابلیت بهبود و افزایش درخشانی خودرو را دارد و براقیت طبیعی رنگ‌های آن را تا حداکثر افزایش می‌دهد. این ویژگی می‌تواند خودرو را به یک ظاهر شگفت‌انگیز و جذاب تبدیل کند.

مقاومت رنگ روغنی در برابر سایش نیز بسیار بالاست. به علت داشتن ساختار مستحکم و قوی، این نوع کوتینگ به راحتی مقابل خراش‌ها و سایش‌های ناشی از مواد آسیب‌رسان مقاومت می کند. همچنین، رنگ روغنی اتومبیلی تحمل ضربه و خوردگی توسط شیمیایی‌ها و روغن‌های گیاهی و حیوانی را نیز دارد.

شرایط آب و هوایی و شیمیایی نیز نمی‌توانند مقاومت رنگ روغنی را تحت تأثیر قرار دهند. این پوشش می‌تواند در شرایط آب و هوایی خشن به خوبی عمل کند و از آسیب‌های ناشی از املاح، آب‌های حاوی مواد شیمیایی و آب‌های خورنده جلوگیری کند.

مواد تشکیل دهنده رنگ های اتومبیلی

مواد تشکیل دهنده رنگ های اتومبیلی شامل رزین، پیگمان و حلال است. هریک از این مواد نقش مهمی در ایجاد ویژگی های رنگ اتومبیل دارند.

– رزین: رزین عاملی است که پیگمان ها را در حالت معلق نگه می‌دارد و باعث چسبندگی بیشتر رنگ به سطح مورد نظر می‌شود. رزین‌ها می‌توانند از مواد آلی مانند اپوکسی رزین، رزین پلی‌استر و یا رزین اوره فرمالدهید تهیه شوند. انتخاب نوع رزین بستگی به دوام، مقاومت شیمیایی و جذب رنگ دارد.

– پیگمان: پیگمان پوردی شبیه به بتن است و شامل 100 رنگ یا تونر است. پیگمان ها مواد جامدی هستند که درون رزین معلق می‌شوند و به صورت تخمیر شده باعث رنگی شدن رزین می‌شوند. انتخاب پیگمان بستگی به رنگ، براقیت و بازتاب نور مورد نظر دارد.

– حلال: حلال عاملی است که باعث سیالیت و رقیق شدن رنگ می‌شود. حلال ها باعث در نتیجه ویسکوزیته (خمیری شدن) رنگ کاهش می‌یابد و انتقال رنگ به سطح نیز راحت‌تر می‌شود. پراکندگی و روانی رنگ بستگی به نوع حلال و مقدار استفاده شده از آن دارد.

انواع رنگ های اتومبیلی

رنگ‌های اتومبیلی به دلیل داشتن ویژگی‌ها و مزیت‌های متفاوت انواعی می‌باشند. در ادامه به بررسی انواع رنگ‌های اتومبیلی و مزیت‌ها و معایب آنها می‌پردازیم:

1. رنگ‌های ساده (Grass/Solid):
این رنگ‌ها به عنوان لایه‌ی رنگی معمولی به بدنه اتومبیل پوشانده می‌شوند. در حین رنگ‌آمیزی از یک روکش بی‌رنگ بهره می‌برند که به اتومبیل کمک می‌کند علاوه بر ظاهر براق، از ایجاد خط و خش و آسیب‌های احتمالی جلوگیری کند. رنگ‌های ساده ارزان قیمت هستند و به سطح بدنه اتومبیل چسبیده و در صورت آسیب و خش دیدن، می‌توان با استفاده از قلم‌های خش‌گیری آنها را ترمیم کرد. اما در صورت عدم رنگ‌آمیزی صحیح، رنگ صاف و یکدست حاصل نشده و اتومبیل شکلی دانه‌دانه و چروکیده خواهد داشت.

2. رنگ‌های مات و کدر (Mittef Inishs):
این نوع رنگ اتومبیل به هزینه‌ی بیشتری نسبت به دیگر مدل‌ها قابلیت دارد و بیشتر برای اتومبیل‌های خاص و گران‌قیمت استفاده می‌شود. برای مات کردن و کاهش درخشندگی رنگ، از روش‌های مختلفی استفاده می‌شود، اما عموماً با استفاده از پوشاندن سطح رنگ ساده با پوشش اپوکسی و پی‌وی‌سی، رنگ مات و کدر به اتومبیل داده می‌شود تا جلوه درخشش رنگ کمتر شود. نگهداری و ترمیم این نوع رنگ بسیار دشوار است و برای تمیز کردن اتومبیل‌های مات نمی‌توان از مواد تمیزکننده و پولیش‌های عادی استفاده کرد، زیرا این کار ممکن است باعث از بین رفتن لایه رنگ مات شود و باقیمانده لایه‌ی رنگ ساده مشاهده شود. همچنین در صورت آسیب دیدن رنگ اتومبیل، تطابق و هماهنگی با رنگ موجود در خودرو کار دشوار و پیچیده‌ای است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست