رنگ آمیزی فلزات

رنگ آمیزی فلزات

رنگ کردن فلزات

برای رنگ آمیزی فلزات اگر جنس فلزی که می‌خواهید رنگ کنید را نمی‌دانید، یک آهنربا کمک بزرگی به شما می‌کند. اگر آهنربا به آن چسبید، فلز شما آهنی بوده و مستعد زنگ زدن است، بنابراین با یک فرچه سیمی سطوح فلزی را بسابید و لکه‌های زنگ را از بین ببرید؛ سپس با استفاده از دستمال نم‌دار، گرد و غبار آن را پاک کنید. اگر فلز گالوانیزه بود (آهنربا به آن نمی‌چسبد) با استفاده از حلال پاک‌کننده سطوح به تمیز کردن آن بپردازید، چون تا زمانی که سطح فلز چرب باشد، رنگ به آن نمی‌چسبد.  روی سطح فلز گالوانیزه، لکه‌های زنگ مشاهده کردید، می‌توانید آن را سمباده یا فرچه بکشید. در این بین می‌توانید لکه‌های رنگ قدیمی ‌را نیز به همین ترتیب از بین ببرید.

آماده سازی سطح :

هدف از آماده سازی سطح ایجاد چسبندگی مطلوب یک پوشش بر روی سطح می باشد. چسبندگی راز موفقیت یک پوشش است و تعیین کننده این نکته است که پوشش اعمال شده روی سطح، فقط یک لایه نازک روی سطح است یا جزء لاینفک از سطح زیرکار است .
در مناطق با شرایط خوردگی شدید، چسبندگی برای پوشش های به کار برده شده می تواند یک موضوع بحرانی باشد.
بنابراین آماده سازی مناسب، شرط اساسی ایجاد یک عمر طولانی و مؤثر برای پوشش های به کار برده شده بر روی سطوح در معرض خوردگی است.

ایرادات رایج رنگ و پوشش

ترک خوردن رنگ (Cracking)
پوشش یا رنگ به طور مشخص و قابل دیدنی ترک می‌خورد که می‌تواند شدید و یا سطحی باشد

دلایل احتمالی: انعطاف‌پذیری کم رنگ، جذب و دفع رطوبت، گذر زمان، حرکت سطح و تنش بالا. هر چه پوشش ضخیم‌تر باشد، ترک نیز بزرگتر است.

نحوه جلوگیری: استفاده از سیستم پوششی و روش‌های اجرای درست و اعمال پوشش ضخامت مناسب. همچنین استفاده از سیستم‌های انعطاف‌پذیر.

نحوه تعمیر: ساییدن و جدا کردن لایه ترک خورده و کوت کردن دوباره با سیستم پوششی مناسب‌تر

جهت تهیه انواع رنگ برای رنگ آمیزی انواع اتومبیلهای داخلی و خارجی, رنگ کاری ساختمانی و صنعتی ، رنگ آمیزی پوشش های دریایی و … با ما در تماس باشید .
اکسیر پرتو الوان تولید کننده کلیه رنگ های ساختمانی و صنعتی می باشد . بهترین کیفیت با ارزان ترین قیمت از ویژگی های کارخانه اکسیر پرتو الوان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست