فروش رنگ

فروش رنگ

فروش انواع رنگ

رنگ ها از مهمترین عوامل بخش زندگی ما هستند که جلوه ای زیبا به هرجسم و سطوحی را میدهند. امروزه به هر جا که نگاه بیندازیم متوجه حضور رنگ ها شده و تاثیر آنها به وضوح در زندگی وجامعه مشخص است. در حال حاضر تولید رنگ با پیشرفت تکنولوژی دستخوش تغییراتی شده است وجزئی از صنایع پر کار برد در جامعه قرار دارد . در کل رنگها از ترکیب رزین ،حلال و مواد اضافه شونده ورنگ دانه ساخته می شوند.

صنعت رنگ یکی از صنایع پر فروش در کشور است که می‌توان از دلایل آن به علاقه مردم در رابطه با زیبایی ظاهری اطرافشان اشاره کرد. فروش رنگ امروزه به یک کسب و کار پر فروش در میان مردم تبدیل شده است؛ به گونه‌ای که برندهای قدیمی تولید رنگ طی چند سال اخیر با صعودی شدن روند نمودار فروش خود مواجه شده‌‌اند.

قطعا تا به حال به یک مغازه رنگ فروشی سر زده‌ و یا اینکه از  مقابل آن گذر کرده‌اید؛ در نتیجه متوجه افزایش تعداد مغازه‌های رنگ فروشی و یا مغازه‌های وابسته به رنگ فروشی شده‌اید. این روند افزایش ساخت مغازه‌های وابسته به رنگ فروشی، نمایانگر افزایش میزان فروش رنگ در سطح کشور است.

صنایع و مغازه‌های وابسته به رنگ فروشی

قطعا جدا از فروش رنگ به طور مستقیم، صنایع گوناگونی برای استفاده از رنگ‌ در صنعت خود به خرید رنگ روی آورده‌اند که همین امر موجب شده تا موجب افزایش چشمگیری در فروش انواع رنگ باشیم. در ادامه چند صنعت وابسته به رنگ را برایتان نام می‌بریم.

طراح دکوراسیون، وابسته به رنگ

در جهان امروزی مردم استقبال بیش از اندازه‌ای نسبت به رنگ‌های بکار رفته در دکوراسیون ساختمان‌ها دارند که دلیل آن افزایش چشمگیر بودن فضای مورد نظر خواهد شد. فروش رنگ با توجه به افزایش میزان ساخت و ساز ساختمان و طراحی دکور داخلی آن رو به افزایش رفته است؛ در نتیجه ساختمان سازی را می‌توان یک صنعت وابسته به رنگ دانست.

فروش انواع رنگ ساختمانی

رنگ‌های مصرفی در ساختمان به چند دسته پلاستیک، روغنی، نانو، اکرلیک و … تقسیم می‌شوند.

رنگ پلاستیک:
این رنگ در ساختمان سازی کاربرد فراوانی دارد و به دلیل پوشش دهی بالا، قیمت کم و عدم استفاده از حلال‌های نفتی به یک رنگ پر فروش تبدیل شده است.

رنگ روغنی:
رنگ‌های روغنی که به سه دسته مات، نیمه مات و براق تقسیم می‌شوند در بحث فروش رنگ بسیار موفق کرده‌اند.

رنگ‌ نانو:
رنگ‌های نانو به دلیل بافت ریز و محکم دارای پوشش دهی بالا و مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی مختلف هستند که از جمله رنگ‌های پر فروش به حساب می‌آیند.

رنگ اکریلیک:
این رنگ‌ها با توجه به زیبایی و درخشندگی خاصی که دارند در رابطه با فروش رنگ در صنعت ساختمان سازی بسیار تاثیر پذیر بوده‌اند.

رنگ‌های هنری، جزوی از رنگ‌های پر فروش

عوامل زیادی در پر فروش بودن رنگ‌های هنری نقش دارند و با توجه به اینکه این رنگ‌ها وابسته به صنعت رنگ سازی هستند موجب افزایش فروش رنگ در کشور خواهند شد. انواع رنگ‌های هنری مصرفی در میان مردم شامل موارد زیر هستند:

رنگ‌های هنری جهت مصارف دانش آموزان

رنگهای هنری جهت مصارف دانشجویان رشته هنر

رنگ‌های هنری جهت مصارف هنرمندان حرفه‌ای

رنگ‌های هنری جهت مصارف دانش آموزان

در مصارف دانش آموزی فروش رنگ با روند افزایشی قابل توجهی برخوردار است و دلیل آن استفاده از انواع رنگ‌ها به عنوان سرگرمی است. در ادامه ۳ مدل از رنگ‌های پرکاربرد در میان دانش آموزان را برایتان آورده‌ایم.

گواش:
گواش به عنوان یک رنگ مایع و تقریبا رقیق برای طراحی و رنگ آمیزی روی برگه‌های کاغذی و کارتونی استفاده می‌شود. این رنگ که مناسب افراد با سطح مبتدی است، گزینه بسیار خوبی برای دانش آموزان به حساب می‌آید و دارای فروش بالایی نیز است.

آبرنگ:
آبرنگ‌های مخصوص مصارف دانش آموزان شامل پک ۱۲ تا ۳۶ عدد از دایره‌های جامد رنگی هستند که باید قلم مو را با آب خیس کرده و سپس از رنگ‌های آبرنگ استفاده کرد. آبرنگ‌ نسب به گواش دارای پوشش دهی ضعیف‌تری بوده و برای طراحی‌های ظریف گزینه بسیار مناسبی است؛ همچنین آبرنگ تاثیر بسازیی در فروش رنگ داشته است.

ویترای:
ویترای یک رنگ کاربردی و حرفه‌ای برای طراحی روی شیشه است که معمولا دانش آموزان پایه هفتم تا نهم از آن به عنوان پاس کردن کتاب هنر خود استفاده می‌کنند. رنگ ویترای یک رنگ حرفه‌ای و گران قیمت است که برای هنرمندان دارای کسب و کار طراحی شیشه بسیار مناسب است. با توجه به گران بودن رنگ ویترای، نمی‌توان گفت که تاثیر بسیار زیادی در افزایش فروش رنگ دارد.

تمامی سه رنگ معرفی شده برای دانشجویان رشته هنر و صاحبان کسب و کارهای هنری نیز قابل استفاده است. نکته مد نظر این است که افراد حرفه‌ای از برندهای حرفه‌ای تر و گران تری نسبت به دیگر برندها برای کار خود استفاده می‌کنند.

رنگ چوب

این نوع رنگ از جمله رنگهای فوری میباشد که در انواع سیلر،کیلر،نیم پلی استر ،تمام پلی اسر ورنگهای خودرویی دیده میشوند.این رنگها از جمله مهمترین و پرکاربردترین در رنگ کردن چوب به شمار میروند.

رنگ ساختمانی

رنگهای ساختمانی جزئی از فرآیندهای ساختمان سازی هستند که جلوه خاصی به محیط ساختمان میبخشند وتاثیر مهمی بر دکوراسیون  داخلی دارند به همین دلیل بیشتر افراد سعی میکنن از بهترین رنگ ها برای رنگ آمیزی داخلی منزل استفاده کنند.

رنگ اپوکسی

از جمله رنگ هایی هستند که خاصیت چسبندگی خوبی روی تمامی سطوح داشته واز دو عنصر رزین اپوکسی وهاردنر پلی آمید تشکیل شده است .مقاومت بالا در برابر رطوبت و عوامل جوی و شیمیایی که این نوع رنگ دارد مورد مناسبی برای جایگزین کردن پوشش های محافظتی هستند .از دیگر مزایای آن قابل شستشو بودن و خاصیت انعطاف پذیری در سطوح مختلف را دارند .

رنگ ترافیکی

رنگ هایی از شاخه های رنگ صنعتی میباشند وبرای راهنمایی و کنترل ترافیک خیابان ها و جاده ها مورد استفاده قرار میگیرند .این رنگ ها که به علائم افقی معروف  هستند بیشتر برای علامت گذاری ،حریم گذاری و خط کشی معابر و…کاربرد دارد .

رنگ اتومبیلی

این نوع رنگ به دو دسته صنعتی و عمومی تقسیم می شود.رنگ های صنعتی دارای مزایای هم چون مقاومت در برابر ،سایش،نم ورطوبت ،اشعه فرابنفش خورشید و خط وخش دارند رنگ اتومبیلی،رنگ ترافیکی ،رنگ اپوکسی،رنگ پلی یورتان اتومبیل ورنگ چوب از موارد رنگ های صنعتی هستند.

رنگهای استخری

رنگ استخری یا رنگ های برموکول به صورت ماستیک  می باشند که فقط با یک لایه رنگ آمیزی ودر نبود پرایمر و حلال قابل استفاده می باشند رنگ برموکول جایگزین مناسبی برای کاشی و سرامیک هستند که در نبود زیر سازی یا بتنی قابل استفاده هستند .دیگر مزایای آنها خاصیت ضدجلبک و خزه هست که به دلیل این خاصیت ویژه در آب انبار های صنعتی و کشاورزی بسیار پرکاربردی است.

سخن پایانی

رنگ ها به عنوان پوشش استفاده می شوند ودر صنعت و ساخت برای جلوه دادن به کالاها و محافظت سطوح قابل اجرا هستند .رنگ ها در طیف مختلفی از محصولات رادر مقابل خوردگی ،ساییدگی ، پوسیدگی و زیبا نشان دادن ایجاد میکنندوبه طور کلی در تمامی فلزات ،چوب ،پلاستیک وکامپوزیت،لاستیک،شیشه ،چرم……نقش دارند.

عوامل بسیار زیادی بر فروش رنگ تاثیر دارند که یکی از آن‌ها استفاده از رنگ در مغازه‌های طراحی و چاپ بنر، کارت ویزیت، پوستر و… است. این مغازه‌ها با وجود اینکه نسبت به دیگر موارد گفته شده از تعداد کمتری برخوردار هستند، اما میزان رنگ مصرفی بسیار زیادی در کار خود دارند. اگر توجه کنید فروش رنگ در تمامی نقاط کشور با استقبال ویژه مردم صورت می‌گیرد که یکی از آن‌ها استفاده از رنگ در کافی نت و عکاسی‌ها برای چاپ عکس‌های رنگی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست