کلیر پلی یورتان اتومبیلی

کد محصول: PEC – 7500

دریافت فایل:

TDS MSDS MSDS

پایه رزین
تعداد اجزا رنگ
مکانیزم خشک شدن
میزان مواد جامد
اکریلیک پلی ال – ایزوسیانات
دو جزیی
انجام واکنش شیمیایی
40 ± 0/02

معرفی محصول :

لاک پلی یورتان بر پایه رزین اکریلیک پلی ال وهاردنر ایزوسیانات آلیفاتیک )پلی یورتان( می باشد. این لاک از طریق واکنش شیمیایی بین دو جزء آن فیلمی براق و مقاوم در برابر ضربه ، تنشهای مکانیکی و تابش اشعه ماوراء بنفش خورشید تشکیل می دهد . به عنوان یک لاک براق با کارایی بالا در سیستم های صنعتی و حفاظتی قابل استفاده می باشد

روش آماده سازی سطح :

سطح زیرین باید عاری از هرگونه چربی ، روغن، گریس ، گردوغبار و رنگهای باقیمانده باشد. در صورت سپری شدن زمان مجاز پوشش دهی لایه های زیرین و یا اصطلاحا شیشه ای، سطح را مجددا با روش مناسب زبر نموده و با تینر شویی احیاء نمایید . پس از اطمینان از تمیزی و خشک بودن سطح نسبت به اجرای رنگ اقدام نمایید

روش اعمال :

به وسیله یک همزن مناسب محتویات رنگ را به خوبی مخلوط نمایید . سپس هاردنر EPC HAEDNER 1100 را به آرامی به مخلوط رنگ افزوده و میکس نمایید سپس تینر EPC THINN 1100  به گونه ای که مخلوطی کاملا همگن حاصل شود.

میزان افزودن تینر بستگی مستقیم به روش اعمال ، دمای محیط و ضخامت فیلم خشک و… دارد ، رنگ آمیزی در دمای بالاتر از نقطه شبنم محیط صورت گیرد (حداقل ۳ درجه بالاتر از نقطه شبنم).

موارد مصرف

به عنوان لاک رویه در سیستم های پوششی چند لایه جهت پوشش دهی ماشین آلات صنعتی، قطعات خودرو، سازه های فلزی و پلیمری کاربرد دارد .

آستر پیشنهادی

دستورالعمل ها و راهنماهای فنی

نام و کد دستورالعمل ها و راهنماهای فنی
TP-9101-18 – آماده سازی سطح رنگ در صورت انقضاء مدت زمان رنگ آمیزی مجدد

رعایت فاصله زمانی رنگ آمیزی بین لایه ها (Recoating Interval) به ویـژه در پوشــش های تـغـییر پذیر
(Convertible Coatings) که فرآیند خشک شدن آنها با تغییر ساختار شیمیایی انجام می شود از اهمیت به سزایی برخوردار می باشد و موجب پیوند و چسبندگی کامل بین لایه ها خواهد شد. در صورتی که به دلایل مختلف این زمان منقضی شود، با رعایت دستورالعمل TP-9101-18 سعی خواهد شد تا حد امکان از بروز عوارض احتمالی ناشی از انقضاء مدت زمان رنگ آمیزی مجدد پیشگیری شود.

TP-9102-18 – تعمیر و لکه گیری پوشش های حفاظتی
پس از نصب قطعات و تجهیزات رنگ آمیزی شده که در اثر حمل و نقل به فیلم رنگ آنها آسیب وارد شده است، عملیات تعمیر و لکه گیری پوششهای حفاظتی (Repair and Touch-up Coating) قبل از قرار گرفتن در سرویس و راه اندازی ضروری می باشد.در این دستورالعمل، این عملیات به 3 بخش عمده (بازرسی، ارزیابی آسیب های احتمالی، عملیات ترمیم پوشش) و با رعایت دستورالعمل TP-9102-18 سعی خواهد شد آسیب های وارد شده را رفع نمود و تا حد امکان از بروز عوارض احتمالی ناشی از این موارد جلوگیری شود.
TG-9902-18 – راهنمای روش آماده سازی سطح
این راهنما جهت آشنایی با روش ها و همچنین استاندارد های رایج آماده سازی سطح تنظیم و آماده گردیده.
TG-9902-18 – راهنمای روش آماده سازی سطح
این راهنما جهت آشنایی با روش ها و همچنین استاندارد های رایج آماده سازی سطح تنظیم و آماده گردیده.
TG-9904-18 – راهنمای اجرای پوشش – سیستم های پاشش
این فایل جهت راهنمایی و مشخص نمودن تنظیمات رایج برای سیستم های پاشش تنظیم شده.
TG-9905-18 – راهنمای اجرای پوشش – ضخامت فیلم
این جدول به عنوان یک فایل مرجع جهت مقایسه رابطه بین ضخامت فیلم خشک و تر رنگ بر اساس درصد جامد رنگ تنظیم شده است.
فهرست