رنگ نمای اکریلیک

کد محصول: PEC-930

دریافت فایل:

TDS MSDS MSDS

پایه رزین
تعداد اجزا رنگ
مکانیزم خشک شدن
میزان مواد جامد
 اکریلیک یا اکریلیک سیلیکون
تک جزیی
تبخیر آب
02/0 48±

معرفی محصول :

رنگ نمای اکریلیک یک محصول بر پایه آب بر اساس رزین اکریلیک بوده و برای استفاده روی سطوح صاف یا دارای بافت در فضاهای خارجی ساختمان می باشد. این رنگ با کیفیت برتر دارای مقاومت بسیار خوبی در برابر سایش و شستشو بوده و پایداری مطلوبی در برابر نور خورشید، نفوذ آب و مواد قلیایی دارد، لذا جهت محیطهای برون ساختمان، خصوصاً نمای ساختمان ها پیشنهاد می شود. قابلیت شستشو، قدرت پوشش عالی، سرعت خشک شدن بالا، سهولت اجرا و قابلیت رقیق شدن با آب، نداشتن بوی نامطبوع، مقاومت در برابر اشعه خورشید و نور ماوراء بنفش و سازگاری با محیط زیست از دیگر مزایای این رنگ  می باشد .

روش آماده سازی سطح :

قبل از شروع رنگ آمیزی باید سطوح مورد نظر از هر گونه نظیر شوره ، خزه ، کپک و مانند آن کاملا پاک شود سطح مورد نظر را با آب شستشو داده تا عاری از گرد و خاک گردد . در صورتیکه سطح شوره زده باشد باید حتما قبل از رنگ آمیزی با استفاده از برس تمیز گردد . سطح مورد نظر قبل از رنگ آمیزی باید تمیز و عاری از هرگونه آلودگی و چربی و حتی رنگهای قدیمی گردد تا زمانیکه سطح قابل اعتماد حاصل گردد . برای سطوح سیمانی از روش واترجت جهت تمیز کردن سطح می توانید استفاده کنید و قبل از رنگ آمیزی از خشک شدن کامل سطح مطمئن شوید .

روش اعمال :

رنگ را با توجه به نوع روش اعمال با آب مخلوط و همگن نمایید. در دمای C° 20و رطوبت ٪ ۶۵ ، خشک شدن سطحی ۴-۸ ساعت می باشد . دمای کمتر یا رطوبت بالاتر ، زمان خشک شدن را طولانی خواهد نمود . توصیه می شود حداقل تا ۳ روز بعد از رنگ آمیزی از شتسشو سطح خودداری شود و از وارد آمدن ضربه به آن جلوگیری گردد. دمای مناسب محیط برای اعمال، ۳۵ -۱۰ درجه سانتی گراد می باشد. پس از اتمام کار، دستها، ابزار آلات رنگ آمیزی یا مواد ریخته شده بر روی زمین را با آب گرم و صابون بشوئید. جهت جلوگیری از زنگ زدگی، ابزار و تجهیزات رنگ آمیزی را با حلال وایت اسپریت شستشو داده و فوراً خشک نمائید.

موارد مصرف

برای رنگ آمیزی سریع، زیبا و با دوام سطوح خارج ساختمان( گچ، سیمان، آجر، آردواز، ایرانیتهای سیمانی، چوبی و … ) استفاده می گردد.

آستر پیشنهادی

دستورالعمل ها و راهنماهای فنی

نام و کد دستورالعمل ها و راهنماهای فنی
TP-9101-18 – آماده سازی سطح رنگ در صورت انقضاء مدت زمان رنگ آمیزی مجدد

رعایت فاصله زمانی رنگ آمیزی بین لایه ها (Recoating Interval) به ویـژه در پوشــش های تـغـییر پذیر
(Convertible Coatings) که فرآیند خشک شدن آنها با تغییر ساختار شیمیایی انجام می شود از اهمیت به سزایی برخوردار می باشد و موجب پیوند و چسبندگی کامل بین لایه ها خواهد شد. در صورتی که به دلایل مختلف این زمان منقضی شود، با رعایت دستورالعمل TP-9101-18 سعی خواهد شد تا حد امکان از بروز عوارض احتمالی ناشی از انقضاء مدت زمان رنگ آمیزی مجدد پیشگیری شود.

TP-9102-18 – تعمیر و لکه گیری پوشش های حفاظتی
پس از نصب قطعات و تجهیزات رنگ آمیزی شده که در اثر حمل و نقل به فیلم رنگ آنها آسیب وارد شده است، عملیات تعمیر و لکه گیری پوششهای حفاظتی (Repair and Touch-up Coating) قبل از قرار گرفتن در سرویس و راه اندازی ضروری می باشد.در این دستورالعمل، این عملیات به 3 بخش عمده (بازرسی، ارزیابی آسیب های احتمالی، عملیات ترمیم پوشش) و با رعایت دستورالعمل TP-9102-18 سعی خواهد شد آسیب های وارد شده را رفع نمود و تا حد امکان از بروز عوارض احتمالی ناشی از این موارد جلوگیری شود.
TG-9902-18 – راهنمای روش آماده سازی سطح
این راهنما جهت آشنایی با روش ها و همچنین استاندارد های رایج آماده سازی سطح تنظیم و آماده گردیده.
TG-9902-18 – راهنمای روش آماده سازی سطح
این راهنما جهت آشنایی با روش ها و همچنین استاندارد های رایج آماده سازی سطح تنظیم و آماده گردیده.
TG-9904-18 – راهنمای اجرای پوشش – سیستم های پاشش
این فایل جهت راهنمایی و مشخص نمودن تنظیمات رایج برای سیستم های پاشش تنظیم شده.
TG-9905-18 – راهنمای اجرای پوشش – ضخامت فیلم
این جدول به عنوان یک فایل مرجع جهت مقایسه رابطه بین ضخامت فیلم خشک و تر رنگ بر اساس درصد جامد رنگ تنظیم شده است.
فهرست