رنگ میانی پلی یورتان

کد محصول: PEC-815

دریافت فایل:

TDS MSDS MSDS

پایه رزین
تعداد اجزا رنگ
مکانیزم خشک شدن
میزان مواد جامد
اکریلیک پلی ال-ایزوانات
دو جزیی
انجام واکنش شیمیایی
2/0 ± 75

معرفی محصول :

معرفی محصول : رنگ میانی پلی یورتان برپایه رزین اکریلیک پلی ال و هاردنر ایزوسیانات آلیفاتیک می باشد .این رنگ علاوه بر چسبندگی : بر روی سطوح آستر خورده ، دارای خواص مکانیکی عالی بوده و از اینرو قدرت حفاظت از سطوح فلزی مذکور در برابر عوامل خورنده را نیز دارد.مکانیسم تشکیل فیلم آن از طریق واکنش شیمیایی بین دو جزء می باشد .

روش آماده سازی سطح :

سطح فلز باید عاری از هرگونه چربی ، روغن ، گردوغبار و رنگهای باقیمانده باشد . همچنین جهت حصول چسبندگی و مقاومتهای بهتر باید سطح زیر متناسب با نوع جنس و شرایط محیطی آماده سازی گردد ( ضمیمه ب ) . رعایت حداقل زمان رنگ آمیزی پس از عملیات آماده سازی بسیار ضروری می باشد .

روش اعمال :

به وسیله یک همزن مناسب محتویات رنگ را به خوبی مخلوط نمایید . سپس هاردنر را با توجه به نسبت اختلاط به مخلوط رنگ افزوده و تا یکنواختی کامل رنگ و هاردنر رامیکس نمایید سپس تینر را به آرامی به مخلوط رنگ افزوده و میکس نمایید به گونه ای که مخلوطی کاملا همگن حاصل شود . میزان افزودن تینر بستگی مستقیم به روش اعمال دمای محیط و ضخامت فیلم خشک و … دارد . رعایت رنگ آمیزی در دمای بالاتر از نقطه شبنم محیط صورت گیرد . ( حداقل ۳ درجه بالاتر از نقطه شبنم ) .

موارد مصرف

این محصول به عنوان رنگ میانی در رنگ آمیزی قطعات آلومینیومی و گالوانیزه صنعتی ، درب و پنجره های آلومینیومی و سایر قطعات نما استفاده می گردد.

آستر پیشنهادی

دستورالعمل ها و راهنماهای فنی

نام و کد دستورالعمل ها و راهنماهای فنی
TP-9101-18 – آماده سازی سطح رنگ در صورت انقضاء مدت زمان رنگ آمیزی مجدد

رعایت فاصله زمانی رنگ آمیزی بین لایه ها (Recoating Interval) به ویـژه در پوشــش های تـغـییر پذیر
(Convertible Coatings) که فرآیند خشک شدن آنها با تغییر ساختار شیمیایی انجام می شود از اهمیت به سزایی برخوردار می باشد و موجب پیوند و چسبندگی کامل بین لایه ها خواهد شد. در صورتی که به دلایل مختلف این زمان منقضی شود، با رعایت دستورالعمل TP-9101-18 سعی خواهد شد تا حد امکان از بروز عوارض احتمالی ناشی از انقضاء مدت زمان رنگ آمیزی مجدد پیشگیری شود.

TP-9102-18 – تعمیر و لکه گیری پوشش های حفاظتی
پس از نصب قطعات و تجهیزات رنگ آمیزی شده که در اثر حمل و نقل به فیلم رنگ آنها آسیب وارد شده است، عملیات تعمیر و لکه گیری پوششهای حفاظتی (Repair and Touch-up Coating) قبل از قرار گرفتن در سرویس و راه اندازی ضروری می باشد.در این دستورالعمل، این عملیات به 3 بخش عمده (بازرسی، ارزیابی آسیب های احتمالی، عملیات ترمیم پوشش) و با رعایت دستورالعمل TP-9102-18 سعی خواهد شد آسیب های وارد شده را رفع نمود و تا حد امکان از بروز عوارض احتمالی ناشی از این موارد جلوگیری شود.
TG-9902-18 – راهنمای روش آماده سازی سطح
این راهنما جهت آشنایی با روش ها و همچنین استاندارد های رایج آماده سازی سطح تنظیم و آماده گردیده.
TG-9902-18 – راهنمای روش آماده سازی سطح
این راهنما جهت آشنایی با روش ها و همچنین استاندارد های رایج آماده سازی سطح تنظیم و آماده گردیده.
TG-9904-18 – راهنمای اجرای پوشش – سیستم های پاشش
این فایل جهت راهنمایی و مشخص نمودن تنظیمات رایج برای سیستم های پاشش تنظیم شده.
TG-9905-18 – راهنمای اجرای پوشش – ضخامت فیلم
این جدول به عنوان یک فایل مرجع جهت مقایسه رابطه بین ضخامت فیلم خشک و تر رنگ بر اساس درصد جامد رنگ تنظیم شده است.
فهرست