رنگ رویه پلی یورتان

کد محصول: PEC-820

دریافت فایل:

TDS MSDS MSDS

پایه رزین
تعداد اجزا رنگ
مکانیزم خشک شدن
میزان مواد جامد
اکریلیک پلی ال-ایزوسانات
دو جزئی
انجام واکنش شیمیایی
02/0 ± 66

معرفی محصول :

رنگ رویه پلی یورتان بر پایه رزین اکریلیک پلی ال و هاردنر ایزوسیانات آلیفاتیک ( پلی یورتان ) می باشد . این رنگ از طریق واکنش شیمیایی بین دو جزء آن فیلمی مقاوم در برابر سایش ، ضربه ، تنشهای مکانیکی و تابش اشعه ماوراءبنفش خورشید تشکیل میدهد . به عنوان یک رنگ رویه با کارایی بالا در سیستم های صنعتی و حفاظتی قابل استفاده می باشد . این رنگ بر روی سطوح مختلف از جمله آلومینیوم و گالوانیزه نیز چسبندگی مناسبی دارد . این رنگ از براقیت عالی و ثبات فام مطلوبی برخوردار می باشد .

روش آماده سازی سطح :

سطح فلز باید عاری از هرگونه چربی ، روغن ، گردوغبار ، رطوبت و رنگهای باقیمانده و فرسوده باشد. در صورت سپری شدن زمان مجاز پوشش دهی لایه های زیرین و یا اصطلاحا شیشه ای شدن ، سطح را مجددا با روش سایشی مناسب و تینر شویی احیاء نمایید . پس از اطمینان از تمیزی و خشک بودن سطح نسبت به اجرای رنگ اقدام نمایید . در صورت اعمال مستقیم رنگ بر روی سطوح مختلف(اعم از فلزی و غیر فلزی)، عملیات آماده سازی متناسب با سطح مربوطه انجام پذیرد .

روش اعمال :

به وسیله یک همزن مناسب محتویات رنگ را به خوبی مخلوط نمایید، سپس هاردنر 950 EPC HARDNER را با توجه به اختلاط به مخلوط رنگ افزوده و تا یکنواختی کامل رنگ و هاردنر میکس نمایید سپس تیتر 900 EPC THINN را به آرامی به مخلوط رنگ افزوده و میکس نمایید به گونه ای که مخلوطی کاملا همگن حاصل شود . میزان افزودن تینر بستگی مستقیم به روش اعمال ، دمای محیط و ضخامت فیلم خشک و … دارد ، رنگ آمیزی در دمای بالاتر از نقطه شبنم محیط صورت گیرد ( حداقل ۳ درجه بالاتر از نقطه شبنم ) .

موارد مصرف

به عنوان رنگ رویه در سیستم های پوششی چند لایه جهت رنگ آمیزی ماشین آلات صنعتی ، قطعات خودرو سازه های فلزی ، سطوح خارجی مخازن ، لوله های انتقال نفت و گاز ، پالایشگاه ها ، نیروگاه ها آبی و ترکیبی و اتمی سکوهای خارج آب و اسکله ها کاربرد دارد .

آستر پیشنهادی

دستورالعمل ها و راهنماهای فنی

نام و کد دستورالعمل ها و راهنماهای فنی
TP-9101-18 – آماده سازی سطح رنگ در صورت انقضاء مدت زمان رنگ آمیزی مجدد

رعایت فاصله زمانی رنگ آمیزی بین لایه ها (Recoating Interval) به ویـژه در پوشــش های تـغـییر پذیر
(Convertible Coatings) که فرآیند خشک شدن آنها با تغییر ساختار شیمیایی انجام می شود از اهمیت به سزایی برخوردار می باشد و موجب پیوند و چسبندگی کامل بین لایه ها خواهد شد. در صورتی که به دلایل مختلف این زمان منقضی شود، با رعایت دستورالعمل TP-9101-18 سعی خواهد شد تا حد امکان از بروز عوارض احتمالی ناشی از انقضاء مدت زمان رنگ آمیزی مجدد پیشگیری شود.

TP-9102-18 – تعمیر و لکه گیری پوشش های حفاظتی
پس از نصب قطعات و تجهیزات رنگ آمیزی شده که در اثر حمل و نقل به فیلم رنگ آنها آسیب وارد شده است، عملیات تعمیر و لکه گیری پوششهای حفاظتی (Repair and Touch-up Coating) قبل از قرار گرفتن در سرویس و راه اندازی ضروری می باشد.در این دستورالعمل، این عملیات به 3 بخش عمده (بازرسی، ارزیابی آسیب های احتمالی، عملیات ترمیم پوشش) و با رعایت دستورالعمل TP-9102-18 سعی خواهد شد آسیب های وارد شده را رفع نمود و تا حد امکان از بروز عوارض احتمالی ناشی از این موارد جلوگیری شود.
TG-9902-18 – راهنمای روش آماده سازی سطح
این راهنما جهت آشنایی با روش ها و همچنین استاندارد های رایج آماده سازی سطح تنظیم و آماده گردیده.
TG-9902-18 – راهنمای روش آماده سازی سطح
این راهنما جهت آشنایی با روش ها و همچنین استاندارد های رایج آماده سازی سطح تنظیم و آماده گردیده.
TG-9904-18 – راهنمای اجرای پوشش – سیستم های پاشش
این فایل جهت راهنمایی و مشخص نمودن تنظیمات رایج برای سیستم های پاشش تنظیم شده.
TG-9905-18 – راهنمای اجرای پوشش – ضخامت فیلم
این جدول به عنوان یک فایل مرجع جهت مقایسه رابطه بین ضخامت فیلم خشک و تر رنگ بر اساس درصد جامد رنگ تنظیم شده است.
فهرست