آستر غنی از روی تک جزئی (زینکا)

کد محصول: PEC-4600

دریافت فایل:

TDS MSDS MSDS

پایه رزین
تعداد اجزا رنگ
مکانیزم خشک شدن
میزان مواد جامد
مخلوط رزینی
تک جزیی
تبخیر حلالی
88 ± 0/02

معرفی محصول :

آستری تک جزیی غنی از روی بر پایه مخلوط رزینی و پودر روی بوده که در شرایط خورنده شدید از طریق مکانیسم حفاظت کاتدی و محافظت سدی (barrier) از سطح فلز در برابر عوامل خورنده محیطی محافظت می نماید. از ویژگی های این محصول قابلیت اعمال آسان در درجه حرارتهای بالا می باشد. از دیگر کارایی های منحصر به فرد این محصول که آن را از زینک ریچ اپوکسی و اتیل سیلیکات متمایز می کند علاوه بر تک جزئی بودن این محصول چسبندگی بسیار عالی آن روی سطوح گالوانیزه، انعطاف پذیری عالی آن و همچنین حساسیت پایین تر این محصول نسبت به آماده سازی سطح می باشد، میزان پودر روی در فیلم خشک این محصول بالای ۹۰ درصد می باشد.

روش آماده سازی سطح :

سطح فلز باید عاری از هر گونه چربی ، روغن ، گرد و غبار و رنگهای باقیمانده عاری باشد . همچنین جهت حصول چسبندگی و مقاومتهای بهتر باید سطح فلز حداقل تا درجه سوئدی  Sas  یا Sa3   (ضمیمه ب) یا درجه زبری Ra12.5آماده سازی گردد. سطوح فرسوده و زنگ زده: زنگ سطوح را از بین برده و با فشار باد بالاbar) (100 آن را تمیز کنید

سطوح گالوانیزه مستعمل : توسط واتر جت با فشار bar  100-200 یا 1750-3500 psi سطح را کامل بشویید

سطح زینگا فرسوده : با فشار آب بالا سطح را تمیز کنید.

سطوحی که قبلا رنگ شده اند : رنگ را می توان به طور کامل از روی سطح توسط روشهای شیمیایی یا بوسیله دستگاه واتر جت با فشار بالا برداشت.

روش اعمال :

به وسیله یک همزن مناسب محتویات رنگ را به خوبی مخلوط نمایید. سپس تینر 1200 EPC THINN را به آرامی به رنگ افزوده و میکس نمایید به گونه ای که مخلوطی کاملا همگن حاصل شود. میزان افزودن تیتر بستگی مستقیم به روش اعمال، دمای محیط و ضخامت فیلم خشک و … دارد. رعایت چند نکته ضروری است، رنگ آمیزی در دمای بالاتر از نقطه شبنم محیط صورت گیرد (حداقل ۳ درجه بالاتر از نقطه شبنم). همچنین مخلوط رقیق شده رنگ و هاردنر باید دائما در طول اعمال هم زده شود تا از رسوب سنگین روی جلوگیری شود.

موارد مصرف

به عنوان آستر ضد خوردگی جهت پوشش دهی سازه ها و قطعات فولادی ، سطوح خارجی مخازن ، دکل های برق ، پل ها ، صنایع پتروشیمی ، پالایشگاهها و مخازن نگهداری سوخت و تاسیسات دریایی و … به کار می رود .

آستر پیشنهادی

دستورالعمل ها و راهنماهای فنی

نام و کد دستورالعمل ها و راهنماهای فنی
TP-9101-18 – آماده سازی سطح رنگ در صورت انقضاء مدت زمان رنگ آمیزی مجدد

رعایت فاصله زمانی رنگ آمیزی بین لایه ها (Recoating Interval) به ویـژه در پوشــش های تـغـییر پذیر
(Convertible Coatings) که فرآیند خشک شدن آنها با تغییر ساختار شیمیایی انجام می شود از اهمیت به سزایی برخوردار می باشد و موجب پیوند و چسبندگی کامل بین لایه ها خواهد شد. در صورتی که به دلایل مختلف این زمان منقضی شود، با رعایت دستورالعمل TP-9101-18 سعی خواهد شد تا حد امکان از بروز عوارض احتمالی ناشی از انقضاء مدت زمان رنگ آمیزی مجدد پیشگیری شود.

TP-9102-18 – تعمیر و لکه گیری پوشش های حفاظتی
پس از نصب قطعات و تجهیزات رنگ آمیزی شده که در اثر حمل و نقل به فیلم رنگ آنها آسیب وارد شده است، عملیات تعمیر و لکه گیری پوششهای حفاظتی (Repair and Touch-up Coating) قبل از قرار گرفتن در سرویس و راه اندازی ضروری می باشد.در این دستورالعمل، این عملیات به 3 بخش عمده (بازرسی، ارزیابی آسیب های احتمالی، عملیات ترمیم پوشش) و با رعایت دستورالعمل TP-9102-18 سعی خواهد شد آسیب های وارد شده را رفع نمود و تا حد امکان از بروز عوارض احتمالی ناشی از این موارد جلوگیری شود.
TG-9902-18 – راهنمای روش آماده سازی سطح
این راهنما جهت آشنایی با روش ها و همچنین استاندارد های رایج آماده سازی سطح تنظیم و آماده گردیده.
TG-9902-18 – راهنمای روش آماده سازی سطح
این راهنما جهت آشنایی با روش ها و همچنین استاندارد های رایج آماده سازی سطح تنظیم و آماده گردیده.
TG-9904-18 – راهنمای اجرای پوشش – سیستم های پاشش
این فایل جهت راهنمایی و مشخص نمودن تنظیمات رایج برای سیستم های پاشش تنظیم شده.
TG-9905-18 – راهنمای اجرای پوشش – ضخامت فیلم
این جدول به عنوان یک فایل مرجع جهت مقایسه رابطه بین ضخامت فیلم خشک و تر رنگ بر اساس درصد جامد رنگ تنظیم شده است.
فهرست