کارخانه‌ رنگسازی

کارخانه‌ رنگسازی

کارخانه‌ رنگسازی تهران

کارخانه‌ رنگسازی اکسیر پرتو الوان امکانات مورد نیاز برای تولید انواع رنگ‌های صنعتی، ساختمانی و… را دارد. در یک کارخانه انواع رنگ با استفاده از فرمول‌های مختلف تولید شده و به فروش می‌رسند. در کارخانه رنگ سازی مراحل مختلفی برای ساخت رنگ یا خمیر رنگ انجام می‌شود. و این مراحل توسط دستگاه‌های مختلف انجام می‌شود. در کارخانه رنگ سازی باید امکانات گسترده‌ای وجود داشته باشد. تا بهترین رنگ تولید شود‌.

از جمله واحد‌هایی که در کارخانه وجود دارد عبارتند از:
انبار مواد اولیه، واحد تولید، واحد بسته بندی، آزمایشگاه کنترل کیفیت و انبار انواع محصولاتی که تولید می‌شود. در کارخانه رنگسازی دستگاه‌های تولید رنگ جزو دستگاه‌های مهم و اساسی به شمار رفته و تمامی دستگاه‌ها ساخت کشور ایران یا دیگر کشو‌رها هستند.‌ کیفیت دستگاه‌ها در این کارخانه‌ها باید به حدی باشد که بهترین رنگ‌ها تولید شده و به دست مشتری‌ها برسد.

دستگاه‌های مورد نیاز در کارخانه رنگ سازی

در این کارخانه‌ها دستگاه‌های بسیار زیادی برای تولید رنگ وجود دارد. از جمله دستگاه‌ها عبارتند از:
1مخلوط کن‌ها یا همزن‌ها که با سرعت‌های مختلف مواد را با یکدیگر مخلوط می‌کنند.
2آسیاب‌ها: شامل آسیاب شنی، آسیاب غلتکی، آسیاب ساچمه‌ای
3 لوازم بسته بندی
4نقاله‌ها
5ظروف فلزی استوانه‌ای
6لوازم آزمایشگاهی و… است .
7مراحل تهیه انواع رنگ در کارخانه رنگ سازی
در هر کارخانه رنگ سازی مراحل مختلفی برای تهیه و تولید رنگ‌ها وجود دارد. تولید رنگ در کارخانه‌ها بر طبق فرمول خاص صورت می‌گیرد. مراحل تولید رنگ عبارتند از:
8مرحله ساخت خمیر رنگ
9مرحله تکمیل و اصلاح رنگ

مرحله بسته بندی رنگ در بسته‌ های مختلف

در مرحله ساخت خمیر رنگ
مقدار مشخصی از مواد که برای تولید رنگ استفاده می‌شوند. با یکدیگر توسط همزن با سرعت زیاد یا متوسط بر اساس مواد مخلوط می‌شود.

این مواد عبارتند از:
رزین رنگدانه، مواد پرکننده و حلال. پس از آنکه این مواد وارد آسیاب شدند. با توجه به سختی و نرمی مواد و رنگدانه‌ها آسیاب مورد نظر انتخاب شده و مواد داخل آسیاب و ریخته می‌شوند و به خوبی با توجه به دانه‌بندی‌هایی که از قبل مشخص شده این مواد به صورت خمیر رنگ بسیار نرم در می‌آیند برای آنکه نرمی خمیر رنگ و دانه بندی آن مشخص شود این محصولات به آزمایشگاه برده می‌شوند.

در مرحله اصلاح رنگ
خمیر رنگ طی مراحل از رنگدانه‌هایی که دارای درصد رنگ بالایی هستند. به خمیر رنگ اضافه می‌شود، تا رنگ دلخواه به دست آید.

در مرحله دوم
که به آن رنگ آرایی می‌گویند پس از آن که رنگ دلخواه به دست آمد .در آزمایشگاه کنترل کیفی براقیت، شفافیت، شره کردن، چسبندگی و دیگر آزمایش‌ها روی رنگ انجام می‌پذیرد.

آخرین مرحله بسته بندی است.
پس از آنکه رنگ تولید شده مورد تایید قرار گرفت در بسته‌های مختلف بسته‌بندی شده و برچسب و یا برند بر روی بسته بندی‌ها زده می‌شود بسته بندی‌ها به صورت سطل، قوطی،حلب و غیره هستند همراه با رنگ تینر و‌هاردنر در اختیار مشتری‌ها قرار داده می‌شود.

انواع رنگ‌های تولیدی در کارخاته رنگ

رنگ‌های بسیاری برای کاربردهای مختلف در کشور تولید می‌شوند .که به رنگ‌های صنعتی و ساختمانی تقسیم‌بندی می‌شوند. بیشتر رنگ‌های تولیدی برای نقاشی ساختمان و استفاده به عنوان نقاشی برای رشته‌های مختلف است. انواع رنگ‌های تولیدی در کارخانه رنگ عبارتنداز: رنگ پلاستیک، رنگ روغنی، رنگ اکریلیک، رنگ پتینه، رنگ مولتی کالر، رنگ کلینکس، رنگ ضد حریق، رنگ بلکا و رنگنانو است.
رنگ‌های صنعتی در دسته بندی رزین قرار می گیرند.  و به رنگ‌های صنعتی یک جزئی و دو جزئی تقسیم بندی می‌شوند. این رنگ‌ها برای رنگ آمیزی چوب و سطوح داخلی انواع محصولات و سطح بیرونی و میانی در صنایع مختلف استفاده می‌شود. از انواع رنگ‌های صنعتی می‌توانیم به، رنگ اپوکسی، رنگ پلی اورتان، رنگ ترموپلاست، رنگ کوره‌ای، رنگ مقاوم حرارت و رنگ آلکیدی هوا خشک تقسیم بندی می‌شوند. هر کدام از رنگ‌های نامبرده برای شرایط آب و هوایی مختلف و همچنین کاربردهای گوناگون استفاده می‌شود. به طور مثال از رنگ مقاوم حرارت برای رنگ کردن دیواره‌های داخل کوره، دودکش و وسایل کارخانه‌های شیمیایی استفاده می‌شود.

سخن پایانی

شرکت‌های بسیاری در کشور به تولید انواع رنگ مشغول هستند. در این شرکت‌ها و کارخانه‌ها باید امکانات مناسب برای تولید بهترین رنگ‌ها وجود داشته باشد. کارخانه رنگ سازی ما یکی از بهترین کارخانه‌های تولید انواع رنگ در کشور است .شما می‌توانید جهت مشاوره، کسب اطلاعات بیشتر و خرید. با کارشناسان این شرکت در ۲۴ ساعت شبانه روز ارتباط بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست