رنگ صنعتی

رنگ صنعتی

فروش رنگ صنعتی

رنگ‌های صنعتی از جمله رنگ‌های پرکاربرد در صنعت به شمار می‌روند. این رنگ‌ها به علت مقاومت بالایی که در برابر پوسیدگی و خوردگی دارند، اغلب به عنوان پوشش ساختمانی استفاده می‌شوند. در ادامه با انواع رنگ‌های صنعتی و نیز کاربرد این مدل از رنگ‌ها اشنا می‌شوید.

رنگ صنعتی چیست؟

رنگ‌های صنعتی از پرکاربردترین رنگ‌ها در صنعت می‌باشند. این رنگ‌ها به صورت مایع تولید می‌شوند. از این رنگ‌ها برای مقاومت و حفاظت از سطوح ساختمانی استفاده می‌کنند؛ همچنین کاربرد این رنگ‌ها برای خوردگی در اتصالات و لوله‌های حاوی گاز، اب، پتروشیمی و فاضلاب‌ها می‌باشد. علاوه بر این، از این رنگ‌ها در صنعت کشاورزی و خودروسازی نیز استفاده می‌شود.

کاربرد رنگ‌های صنعتی چیست؟

از جمله روش‌های مطمئن و کاربردی برای حفاظت از مخازن‌، خطوط لوله، سازه‌های فلزی و بتنی و بدنه کشتی‌ها، در برابر خوردگی و شرایط اب‌وهوایی، استفاده از رنگ‌های پوششی صنعتی است.

از جمله کاربردهای رنگ‌های صنعتی به شرح زیر می‌باشد:
جلوگیری از ساییده‌شدن و خورده‌شدن بدنه‌ سازه‌ها
صنعت خودروسازی
رنگ‌ آمیزی لوله‌های نفتی

انواع رنگ‌های صنعتی

انواع مختلفی از رنگ‌های صنعتی ساخته و استفاده می‌شود که به شرح زیر می‌باشند:
رنگ هواخشک
رنگ سوله
رنگهای صنعتی‌استر
رنگ کولتاراپوکسی
رنگ رویه پلی‌یورتان
سیلر اپوکسی
در ادامه توضیحاتی درباره‌ این رنگ‌ها خواهیم داد.

رنگ‌های صنعتی پلی یورتان

این مدل از رنگ‌ها، مقاومت و چسبندگی بالایی دارند. این مدل رنگ‌ها بر پایه‌ رزین اکریلیک ساخته می‌شوند و به همین خاطر می‌توان از ان‌ها روی همه‌ سطوح استفاده کرد. بهترین مزایای این نوع از رنگ‌ها، تنوع رنگ، سریع خشک‌شدن و چسبندگی بالا می‌باشد.

رنگ‌های صنعتی اپوکسی

این مدل از رنگ‌ها بیشتر در صنعت نفت و گاز و نیروگاه‌ها استفاده می‌شود. رنگ‌های صنعتی اپوکسی از خوردگی و زنگ‌زدگی جلوگیری می‌کنند‌. رنگ‌ های صنعتی دو نوع پلی‌امید و پلی‌امین می‌باشند که نوع اول آن‌ها در برابر آب و نوع دوم آن‌ها در برابر مواد شیمیایی مقاومت دارند.

رنگ‌های صنعتی ترموپلاست

این مدل از رنگ‌ها برپایه رزین ترموپلاست ساخته می‌شوند و دارای مقاومت بالایی در برابر خوردگی و رطوبت هستند.

رنگ های صنعتی الکیدی هواخشک

این رنگ‌ها با رزین‌های الکیدی ساخته می‌شوند و برای محافظت از سازه‌ها در برابر عوامل محیطی نیمه‌صنعتی، نیمه‌شرجی و شهری به کار می‌روند. مهم‌ترین ویژگی این مدل از رنگ‌ها، ثبات براقیت بالای آن‌ها می‌باشد.

رنگ‌های صنعتی پایه‌ آب

این مدل از رنگ‌ها، پرکاربردترین مدل رنگ‌ها در مصارف صنعتی و ساختمانی می‌باشند. به این نوع از رنگ‌ها، رنگ اکریلیک گفته می‌شود که در سه نوع براق، نیمه براق و مات تولید می‌شوند. شستشوی این رنگ‌ها بسیار آسان است و سریع خشک می‌شوند.

رنگ صنعتی چکشی

وقتی از این رنگ روی سطوح فلزی استفاده می‌شود، رنگی شبیه به آهن چکش خورد ایجاد می‌کند؛ به همین خاطر آن را به این اسم نام‌گذاری کرده‌اند. این رنگ به خوبی روی فلز می‌چسبد و به همین خاطر کاربرد وسیعی دارد.

رنگ کوره‌ای

این مدل از رنگ‌ها دارای دو نوع پودری و مایع کوره‌ای می‌باشند. رنگ‌های کوره‌ای آسیبی به محیط زیست نمی‌زنند و برای کارگران نیز خطری ندارند. رنگ‌آمیزی با استفاده از این رنگ‌ها، با طرافت بالایی انجام می‌شود و خیلی سریع خشک می‌شود.

رنگ استاتیک

این مدل از رنگ‌ها، مناسب پوشش‌دهی و ایجاد ضخامت روی سطوح می‌باشند.

رنگ‌های صنعتی را چگونه می‌توان تهیه کرد؟

از آن‌جا که رنگ‌های صنعتی، تنوع بالا و کاربرد وسیعی دارند، در زندگی روزمره و صنایع مختلف به ان‌ها نیاز پیدا خواهید کرد. این رنگ‌ها را به طور عمده می‌توانید از فروشگاه‌های رنگ ساختمانی یا فروشگاه‌های رنگ صنعتی تهیه کنید؛ همچنین گزینه‌ راحت‌تر این است که از فروشگاه‌های معتبر اینترنتی خرید انجام بدهید.

سخن آخر

رنگ‌های صنعتی انواع مختلفی دارند و هر نوع از ان‌ها، کاربردها و مزیت‌های مختص به خودش را دارد. اگر می‌خواهید رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید، بهتر است که با توجه به فعالیتی که می‌خواهید انجام بدهید و نیز ویژگی‌هایی که از رنگ منتخب خود انتظار دارید، از یک کارشناس مشورت بگیرید و مناسب‌ترین رنگ را برای خود انتخاب کرده و خریداری کنید. کیفیت اجزای سازنده‌ رنگ صنعتی بسیار مهم می‌باشد؛ چرا که اگر مطلوب نباشد، تمام پروژه‌ شما را به هم خواهد ریخت و زیان‌های مالی برای شما به بار خواهد اورد؛ بنابراین قبل از خرید، از اعتبار فروشگاهی که می‌خواهید در ان خرید انجام بدهید، اطمینان حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست