کارخانه رنگ تهران

کارخانه رنگ تهران

کارخانه رنگ  سازی تهران

کارخانه رنگ تهران از جمله بزرگ‌ترین کارخانه‌های تولید رنگ‌های مختلف در ایران است. در این کارخانه انواع مختلفی از وسایل و تجهیزات عرصه رنگ‌سازی وجود دارد. برای تولید هر یک از رنگ‌ها، کارخانه‌ رنگ تهران از وسایل گوناگونی استفاده می‌کند.
کارخانه رنگ تهران چگونه رنگ تولید می‌کند؟
در کارخانه رنگ تهران برای تولید رنگ‌های صنعتی گوناگون ابتدا مواد تشکیل‌دهنده هر رنگ را در ترازو و پیمانه‌های کالیبره شده در مقدارهای معینی تعیین می‌کنند؛ سپس مواد اندازه‌گیری شده را در میکسر مخصوص می‌ریزند تا مواد تشکیل‌دهنده به خوبی با یکدیگر مخلوط شوند؛ سپس رنگدانه‌ها را بر پایه آب و الکل و… به درون میکسر اضافه می‌کنند.
پس از اینکه میکسر به خوبی مواد را مخلوط کرد رزین‌ها به رنگ اضافه می‌شوند. بدین ترتیب رنگ‌های گوناگون صنعتی تولید می‌شوند. در حقیقت در مرحله پایانی تولید رنگ، رزین را به مخلوط اضافه می‌کنند. رزین‌ها دوام و مقاومت رنگ‌ها را افزایش می‌دهند.

در کارخانه رنگ تهران چه رنگ‌هایی تولید می‌شود؟

در کارخانه رنگ تهران ،انواع مختلفی از رنگ‌ها تولید می‌شوند که هر کدام ویژگی‌ها و کاربردهای متفاوتی با یکدیگر دارند. رنگ صنعتی از جمله رنگ‌هایی است که در این کارخانه تولید می‌شود. امروزه استفاده از رنگ صنعتی در صنایع مختلف بسیار رایج شده لذا تولید آن در کارخانه نسبت به گذشته افزایش یافته است.
رنگ‌های صنعتی از خاصیت ضد خوردگی برخوردار هستند. از رنگ‌های صنعتی معمولاً برای رنگ‌آمیزی فلزات استفاده می‌کنند؛ زیرا وجود آن از زنگ‌زدگی فلز جلوگیری می‌کند. رنگ صنعتی با نام‌هایی از جمله عایق رطوبتی، نشانگرها، عایق صوتی، عایق الکترومغناطیسی و… نیز شناخته می‌شود. برای اینکه بتوان رنگ صنعتی را تولید کرد از مواد زیر استفاده می‌شود:
انواع رنگدانه‌ها
دی اکسید تیتان
بنتون
متیل ایزوبوتیلکتون
رزین 75 درصد
حلال
ایزوپروپیل الکل
مواد افزودنی

رنگ صنعتی اپوکسی

برای اینکه رنگ‌های صنعتی اپوکسی را تولید کنند از مواد سازنده مختلفی استفاده می‌کنند. این مواد سازنده از ویژگی سخت‌کننده رنگ برخوردار بوده و در آن پلی‌اتن نیز وجود دارد. رنگ‌های صنعتی اپوکسی در مقایسه با سایر رنگ‌های صنعتی از چسبندگی بسیار بالایی برخوردار هستند و همچنین در برابر عوامل سایش مقاومت بالایی را از خود نشان می‌دهند.
یکی از ویژگی‌های بارز رنگ صنعتی اپوکسی این است که در برابر عوامل رطوبت و حرارت و همچنین ضربه‌های محکمه ناگهانی بسیار مقاوم بوده و به راحتی پاک نمی‌شود.

رنگ صنعتی پلی یورتان

رنگ‌های پلی یورتانی بر پایه رزین اکریلیک پلی ال تولید می‌شوند. البته ناگفته نماند که برای تولید این رنگ‌ها علاوه بر رزین اکریلیک پلی ال مواد محکم‌کننده دیگری از جمله ایزوسیانات نیز استفاده می‌شود. ایزوسیانات در برابر اشعه UV که بسیار قوی است، از خود مقاومت بالایی را نشان می‌دهد.
به همین دلیل از رنگ‌های پلی یورتان برای رنگ‌آمیزی وسایلی که در معرض برخورد اشعه UV هستند، استفاده می‌شود. این رنگ‌ها در شرایط اقلیمی مختلف نیز دوام بالایی دارند‌‌. یکی از ویژگی‌های بارز این رنگ این رنگ این است که روی سطح مس، گالوانیزه و دیگر فلزات می‌چسبد، بدون اینکه پس از گذشت مدتی از روی سطوح کنده شود.

رنگ‌های ترموپلاست

در ترکیبات رنگ‌های ترموپلاست از رزین‌های ترموپلاست استفاده شده است‌. استفاده از رنگ‌های ترموپلاست برای رنگ آمیزی فلزات باعث می‌شود که فلز در برابر خوردگی آسیب نبیند. علاوه بر این رنگ‌های ترموپلاست در برابر عوامل خرابی مواد شیمیایی از مقاومت بالایی برخوردار هستند.
این رنگ‌ها نسبت به سایر رنگ‌های دیگر در یک مدت زمان کوتاه خشک می‌شوند. برای ساخت رنگ ترموپلاست از ترکیباتی استفاده شده است که از قابلیت چسبندگی بسیار بالایی برخوردار هستند. یکی از ویژگی‌های مهم این نوع رنگ این است نسبت به سایر رنگ‌ها بسیار شفاف هستند‌.

رنگ صنعتی کوره‌ای

از رنگ‌های صنعتی کوره‌ای برای رنگ‌آمیزی فلزاتی استفاده می‌شود که در دماهای بسیار بالا قرار دارند. رنگ‌های کوره‌ای از سختی بسیار بالایی برخوردار هستند. رنگ‌های کوره‌ای آنقدر سخت هستند که با هیچ یک از مواد شوینده شیمیایی پاک نخواهد شد؛ به همین دلیل این رنگ در عرصه‌هایی از جمله خودروسازی، تولید رادیاتورها، ساخت انواع قوطی و… استفاده می‌شود.

سخن پایانی

در کارخانه رنگ تهران برای تولید رنگ‌های مختلف از مواد شیمیایی سخت و محکمی استفاده می‌کنند. در کارخانه‌های رنگ تهران انواع مختلفی از رنگ‌های صنعتی تولید می‌شود که هر کدام ویژگی و کاربرد خاص خود را دارند و در اماکن و مناطق مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. معمولا تمامی رنگ‌های صنعتی از دوام و مقاومت بالایی برخوردار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست