کارخانه تولید رنگ

کارخانه تولید رنگ

کارخانه تولید رنگ تهران

یکی از موادی که همواره در ساخت، نوسازی و طراحی ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. رنگ‌ است که در طرح‌های متفاوتی تولید می‌شود. هر یک از این رنگ‌ها دارای خواص شیمیایی گوناگونی نیز هستند .که هرکدام با یک مارک و برند به بازار عرصه می‌شوند. کارخانه‌های ایران توانسته‌اند در چند سال گذشته با ساخت ترکیب شیمیایی‌های فوق‌العاده رنگ‌های بسیار خوبی را تولید کنند. اگر قصد خرید رنگ یا کسب اطلاعات درباره کارخانه‌های تولید رنگ را دارید، در ادامه با ما همراه باشید.

معرفی کارخانجات تولید رنگ در ایران

در حال حاضر واحد‌های صنعتی ایران قادر به تولید انواع رنگ‌های صنعتی و… هستند .و رنگ‌های مورد نیاز در کارهای هنری را نیز تولید می‌کنند. شرکت‌های فراوان تولید رنگ در ایران باعث شده مردم هنگام رنگ کردن ساختمان‌ها و… دچار شک و تردید شوند .و در انتخاب رنگ درست و باکیفیت نگرانی‌هایی را داشته باشند. در کل، خط‌های تولیدی سعی می‌کنند.با کشف روش‌های جدید ویژگی‌های رنگ خود را افزایش دهند .تا بتوانند مشتریان بیشتر و بیشتری را برای خود ترتیب دهند.
اولین کارخانه تولید رنگ در سال ۱۳۱۸ افتتاح شد و باعث شد واردات رنگ از دیگر کشورها کنسل شود و رنگ نیز یک تولید ملی به حساب آید.

نحوه تولید رنگ در کارخانجات صنعتی

تولید رنگ در کارخانجات صنعتی از فرآیند پیچیده‌ای عبور می‌کند. در کارخانجات برای تولید ساده‌ترین رنگ‌ها نیز باید مهندسان و کاردانان حرفه‌ای در پروژه حضور پیدا کنند. واحد‌های صنعتی با ترکیب حلال‌ها با هم رنگ‌های جامد و مایع متفاوتی در رنگ‌های گوناگونی تولید و به بازار عرضه می‌کنند.
در مرحله اول که به “اخلاط اولیه” معروف است. مهندسان موادی مانند پرکننده و پگیمنت را در دستگاه‌های بزرگ در بار یا در بسته با سرعت بالایی مخلوط می‌کنند. این عمل تا زمانی ادامه پیدا می‌کند تا مواد یک‌دست شود.
در مرحله دوم که با نام “پخش ذرات” شناخته شده است. مواد یک‌دست به آسیاب‌های گلوله‌ای ریخته می‌شود تا ذرات پودری به صورت کامل مرطوب شود.
مرحله سوم که با نام صنعتی “تنظیم نهایی” بین افراو شناخته شده است. درون یک مخلوط‌‌کن صورت می‌گیرد که اجزای باقی‌مانده به مخلوط اضافه شده؛ سپس بسته‌بندی و به قسمت پخش و فروش ارجاع داده می‌شود.

تجهیزات و امکانات در کارخانه تولید رنگ

از لحظه شروع کار برای درست کردن رنگ تا آخرین ثانیه‌ها برای پایان از دستگاه‌های پیچیده و مجهزی استفاده می‌شود. در ادامه با برخی از وسایل و کاربرد آنها آشنا می‌شویم. این وسایل یک سری امکانات کلی در کارخانه است.
یکی از بهترین دستگاه‌ها که وجود آنها یک امر ضروری و مهم است مخلوط کن‌ها هستند که به دو گروه سرعت زیاد و سرعت کم دسته‌بندی می‌شوند. همان‌طور که از نام دستگاه مشخص است از آن برای مخلوط اجزای رنگ استفاده می‌شود.
دستگاه‌های دیگر خط تولید آسیاب‌ها هستند که خود در مدل‌های متفاوتی ساخته شده‌اند. اولین نوع، آسیاب‌های شنی هستند که با نام صنعتی «سند میل-پرل میل» شناخته می‌شوند. نوع دوم آسیاب‌های غلتکی هستند .که خود با نام‌های متفاوتی در چرخه حضور دارند. این نام‌ها عبارتند از آسیاب‌های ساچمه‌ای یا بال میل
دستگاه‌های دیگر وسایل توزین، نقاله‌ها، بسته‌بندی، تجهیزات آزمایشگاهی و… هستند.
در کل کارخانجات تولید رنگ جزء دسته‌هایی هستند که از وسایل و ماشین‌آلات بسیاری که روش‌های کار پیچیده‌ای دارند، استفاده می‌شود.

جایگاه صنعت رنگ‌سازی ایران

کشور عزیز ما ایران در طی سالیان سال با بکارگیری بهترین تجهیزات و باتجربه‌ترین مهندسان شیمی توانسته به سطح بالایی برسد. رنگ‌هایی که در ایران تولید می‌شوند به دلیل ماندگاری بالا و بد‌رنگ نشدن در برابر عوامل طبیعی در بازار‌های جهانی خریدار‌های زیادی دارد. از طرفی قیمت‌های مناسب و کیفیت عالی باعث شده کارخانه‌های تولید رنگ در ایران نیز طرفداران پر و پاقرصی داشته باشد.
پس از انقلاب روزبه‌روز صنعت رنگ‌سازی پیشرفت کرده است .که تاکنون خط‌های تولیدی فراوانی در سطح شهر‌ها به وجود آمده است. تولیدی‌ها با همکاری با یکدیگر توانسته‌اند سالانه بیش از ۱۲ میلیون تن رنگ‌های صنعتی و… را تولید و روانه بازار کنند.

سخن پایانی

اکثر شرکت‌های تولید رنگ با تلاش فراوان در این عرصه به سطح بالای جهانی رسیده‌اند. و توانسته‌اند نمایندگان مختلفی در شهرهای گوناگون برای خود ترتیب داده‌اند. که این نمایندگان تمامی رنگ‌های خود را به صورت معتبر و با خرید مستقیم از کارخانه با قیمت باورنکردنی تحت اختیار شما قرار می‌دهد. خرید و استفاده از رنگ‌ها باعث زیبایی چندبرابر خانه‌ها و… شما می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست